Fusion 360 arayüzü artık Türkçe!


Tasarım, Üretken Tasarım, Görüntü Alma, Animasyon, Simülasyon, İmalat ve Teknik resim çalışma alanlarındaki komutların tamamını Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki kılavuz Fusion 360 arayüzünü Türkçeye dönüştürme işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatmaktadır.

 

  •  Fusion 360 Preferences (Tercihler) Bölümünü açmak.

Fusion 360’ın sağ üst tarafında, profil fotoğrafınızı ya da isminizin baş harflerini gösteren yuvarlak ikona tıklayarak Preferences (Tercihler) bölümünü açmalısınız.

  •  Preferences (Tercihler) Bölümünden Dil Ayarlarını seçmek.

Preferences (Tercihler) bölümünü açtıktan sonra, sol taraftaki panellerden General (Genel) bölümünde olduğunuza dikkat ederek User Language (Kullanıcı Dili) isimli açılır menüye tıklayarak Türkçeyi seçmelisiniz. Ardından OK seçeneğine tıklayarak seçiminizi onaylayabilirsiniz.

  •  Fusion 360’ı yeniden başlatmak

Seçiminizi onayladığınızda Fusion 360’ı yeniden başlatmanız gerektiğine dair bir uyarı mesajı alacaksınız. Restart seçeneği tıklayarak Fusion 360’ın otomatik olarak kapanıp açılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken arkadaki çalışmanızı kaydettiğinizden emin olun. Eğer çalışmanızı henüz kaydetmediyseniz Not Now seçeneği ile yeniden başlatma işlemini daha sonra yapacak şekilde erteleyebilirsiniz. Çalışmanızı kaydettikten sonra Fusion 360’ı kapatıp yeniden açabilirsiniz.

  • Artık Fusion 360’ı tamamen Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Fusion 360 yeniden açıldığında tüm komutlar ve açıklamaların Türkçe olduğunu göreceksiniz. İyi çalışmalar dileriz!