Autodesk Dijital Tasarım Kampında Fusion 360 ile Tasarlanan Drone Modelleri Yarıştı

19-20 Aralık 2015 tarihinde Autodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (Enta) tarafından Kadir Has Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Autodesk Dijital Tasarım Kampı”nda, üniversite öğrencileri yeni nesil 3B tasarım teknolojilerini yarışarak öğrendiler.

14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisinin katıldığı etkinliğin ilk günü, Sedat Öztürk’ün otomotiv ve yat tasarımı alanlarında gerçekleştirdiği iyi uygulama örnekleri ile başladı. Ardından, Autodesk’in yeni nesil 3B tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verildi.

Etkinliğin ikinci gününde ise bir 3B tasarım yarışması gerçekleşti. Sabahtan akşama kadar süren bu yarışmada, katılımcılar Autodesk Fusion 360 ile insansız araç (drone) modelleri tasarladılar. 4 Ocak günü açıklanan jüri değerlendirme sonucuna göre; Almila Ek (Bahçeşehir Üniversitesi), Onur Argun (Marmara Üniversitesi) ve Uğurcan Akın’ın (Kadir Has Üniversitesi) oluşturduğu takım, “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone” modeli ile birincilik ödülünü kazandı.

Autodesk’in diğer tüm profesyonel tasarım araçları gibi, Autodesk Fusion 360 da tüm öğrenciler, öğretmenler ve eğitim kurumları için tamamen ücretsizdir. Autodesk Türkiye eğitim ve öğrenme portalı olan www.tasarimveteknik.com sitesinden, Fusion 360 ve diğer 3B tasarım araçlarına yönelik Türkçe öğrenme içeriklerine ücretsiz olarak erişilebilir.

DesignNow-KHAS-collage01designnow-khas-collage02b