Anadolu Üniversitesi ile Autodesk iş birliği

Açık ve uzaktan eğitimde dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi, öğrencilerinin kişisel ve akademik gelişimlerine yönelik attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Anadolu Üniversitesi ve Autodesk arasında imzalanan protokol, geleceğin mühendis, mimar, tasarımcı ve dijital sanatçılarının yetiştirilmesine destek olma amacını taşıyor.

Anadolu Üniversitesi’nin tüm birimlerinin ve tüm öğrencilerinin Autodesk’in popüler yazılımlarına ücretsiz olarak erişebilmesini sağlayacak olan protokol 27 Mayıs Pazartesi günü imzalandı. Türkiye’deki dijital tasarım eğitimine yeni bir ivme kazandırmayı hedefleyen iş birliği, Anadolu Üniversitesi’nin tüm örgün eğitim programlarının yanı sıra, 1,5 milyonu aşkın öğrenciye sahip olan Açıköğretim Sistemini de kapsıyor.

Autodesk’in AutoCAD, Revit, Inventor, 3ds Max, Maya ve Alias gibi güçlü yazılımlarını üniversitenin erişimine sunan proje, üniversite personeline yeni teknolojiler hakkında verilecek eğitimleri, sertifikasyon programlarının hayata geçirilmesi gibi çalışmaları da kapsayacak.

“Çok yönlü olanaklar sunmak temel görevimiz”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, imzalanan protokol ile ilgili şöyle konuştu: “Bugün teknoloji, eğitimin niteliğini artıran en önemli güç. Biz Anadolu Üniversitesi olarak öğrencilerimizin gelişimine yönelik çok yönlü olanaklar sunmayı temel görevimiz olarak görüyoruz. Autodesk ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sonucu öğrencilerimize yeni gelişim fırsatları sunmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Autodesk Gelişen Pazarlar Eğitim Direktörü George Abraham ise “Autodesk’in vizyonu insanların daha iyi bir dünya için hayal etmelerine, tasarlamalarına ve yaratmalarına yardımcı olmaktır. Bu vizyon ile tüm dünyadaki öğrencilerin en gelişmiş tasarım araçlarına erişebilmelerini istiyoruz ve bu bağlamda dijital tasarım alanında Türkiye’nin öncü eğitim kurumlarından olan Anadolu Üniversitesi ile bir iş birliği gerçekleştiriyoruz. Bu iş birliğinin amacı inovasyon, yaratıcılık ve akıllı tasarım ile bugünün öğrencilerinin dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmasına destek vermektir.” şeklinde konuştu.