Fusion 360 Eğitim Hesabı Açma ve Kurulum Adımları

Aşağıdaki kılavuz Fusion 360 eğitim lisansının nasıl alınacağını ve kişisel bilgisayara nasıl kurulacağını adım adım anlatmaktadır.
(Laboratuvarda gerçekleştirilecek toplu kurulumlar için şu sayfaya gidiniz.)


1. Kayıt işlemine aşağıdaki adresten bir Autodesk eğitim hesabı oluşturarak başlayın:

www.autodesk.com/products/fusion-360/students-teachers-educators

Önemli Not: Autodesk Türkiye sitesindeki geçici bir hata nedeniyle “2. GET ACCESS” adımı çalışmamaktadır. Bu nedenle bu işlemleri Autodesk Amerika (U.S.) sitesi üzerinde gerçekleştirin.
(Stay on our U.S. site)

2. “Country of Educational Institution” (Ülke) alanında Türkiye’yi seçin.

“Educational role” (Rol) alanında uygun rolü seçin (Öğrenci, Öğremen veya BT Uzmanı).

“Date of Birth” alanına doğum tarihinizi girin (13 yaş veya üstüne denk gelen bir tarih girilmelidir).

3. Ad, soyad ve e-posta adresi bilgilerinizi girin ve Autodesk hesabınız için bir şifre belirleyin (Gmail, Hotmail, Yahoo, Yandex gibi sürekli kullandığınız bir e-posta adresi ile kayıt olabilirsiniz. Okulunuzun verdiği eposta adresini kullanmanız gerekli değildir).

Onay kutucuğunu seçin ve “Create Account” düğmesine tıklayın.

4. Yukarıdaki adımları tamamladığınızda, kayıtta kullandığınız e-posta adresinize doğrulama mesajı gönderilecektir. Bu mesajın içinde yer alan linke tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın.

Ardından ekranda “Account Verified (Hesap Doğrulandı)” mesajını göreceksiniz.

   

5. Son olarak okulunuzun adını girin (yazmaya başladığınızda ad ekranda belirecektir).

Ardından branşınızı seçin. Son olarak bu okula ne zaman başladığınızı ve ne zaman mezun olacağınızı girin.

Bu adımları tamamladığınızda ekranda “Account set (Hesap açıldı)” mesajını göreceksiniz. Artık Autodesk Fusion 360 ve diğer onlarca profesyonel tasarım ve mühendislik yazılımına ücretsiz olarak erişebilirsiniz..

6. Yeni hesabınız ile Fusion 360’ı indirmek için ikinci aşamada tek adımlık kayıt işlemini gerçekleştirin. Sadece REGISTER düğmesine tıklamanız yeterlidir.

7. Ardından üçüncü aşamaya geçerek Fusion 360’ı bilgisayarınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

   

8. Şimdi karşınıza “protect your account (hesabınızı koruyun)” başlıklı iki adımlı kimlik doğrulama sayfası gelecektir. “Remind me later” seçeneğine tıklayarak daha sonra tekrar hatırlatmasını seçebilirsiniz.

9. Kurulumun ardından Fusion 360’ı ilk defa çalıştırdığınızda, yeni hesabınız ile giriş yapın. Yazılım ilk olarak 30 günlük deneme (trial) modunda açılacaktır. Bu adımda ürünü hangi alanda kullanmak istediğinizi seçin.

  

 

10. Ardından “Buy Now (Satın Al)” ekranına geleceksiniz. Burada önce alttaki “See if you qualify for free use (Ücretsiz kullanıma uygunluğunuzu görün)” linkine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda eğer öğrenci veya eğitimciyseniz “Educational use”, eğer hobi kullanıcısı iseniz “Non-commercial use” seçeneğini seçin.

  

11. “Educational use” düğmesini seçtikten sonra  yazılım size eğitim kullanımı için kayıt olmanızı tekrar hatırlatacaktır (yukarıda anlatılan tek adımlık kayıt işlemi). Eğer yukarıda tamamladıysanız “Continue” linline tıklayın.

12. Tebrikler! Tüm bilgileri tamamladınız. Verilen lisans ilk etapta 3 yıllıktır, ancak eğitim/öğretim hayatınız boyunca ücretsiz olarak yenileyebilirsiniz. Autodesk bir-kaç saat içinde işlemi tamamlayarak eğitim lisansınızı aktive edecektir. Bu süre zarfında yazılımı deneme modunda kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer aynı gün içinde lisansınız aktive olmadıysa Fusion 360’ı yeniden başlatmayı deneyin. Bu da işe yaramazsa www.autodesk.com/education/support adresinden destek alabilirsiniz.

Şimdi, tasarimveteknik.com/ogrenme sayfasında Fusion 360’ı kolayca öğrenebileceğiniz, Türkçe ve İngilizce dillerinde hazırlanmış ücretsiz öğrenme kaynaklarını inceleyebilirsiniz. Başarılar dileriz!