Kurslar ve Sertifikasyon

Autodesk, yetkili eğitim merkezleri ve tüm dünyada kabul gören sertifika programları yoluyla, kariyer gelişiminize katkıda bulunmakta ve rekabette bir adım öne geçmenize yardımcı olmaktadır. Bir çok eğitim kurumu yazılımlarımız üzerine kurs açabilir, ancak Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi programına üye olan kurumlar, sertifikalı eğitmenleri ve kontrol edilen eğitim ortamları ile, size daha üst seviye bir eğitim deneyimi sağlayacaklardır. Aldığınız eğitimin sonunda Kurs Değerlendirme Formunu Internet üzerinden doldurarak görüşlerinizi bize iletmeyi ihmal etmeyiniz. Bu formun Türkçe dil seçeneği de mevcuttur. Böylece Autodesk tarafından sunulan bir Katılım Sertifikası da kazanacaksınız.
3B tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımları alanında bir dünya lideri olan Autodesk’in sertifikasyon programları, ister öğrenci ister profesyonel olun, dijital tasarıma olan hakimiyetinizi ilerletmek, bilgi düzeyinizi belgelemek ve bunu dünyaya göstermek için idealdir. Autodesk’in sunduğu sertifikasyon seçenekleri aşağıdaki gibidir:
  • cert-Completion
  • cert-ACU
  • cert-ACP

Certificate of Completion (Katılım Sertifikası)

Bir Autodesk Yetkili Eğitim Merkezinde bir Autodesk ürününün kursunu alan herkes, Kurs Değerlendirme Formunu Internet üzerinden doldurduğu takdirde, Autodesk onaylı bir “Certificate of Completion (Katılım Sertifikası)” almaya hak kazanır. Türkçe dil seçeneği de olan bu formu doldurmak için, eğitim merkezinden o kursa özel “Course ID” kodunun öğrenilmesi gerekmektedir.

Autodesk Certified User – ACU (Autodesk Sertifikalı Kullanıcı)

Bu sertifika türü Autodesk yazılımlarına nispeten yeni olup, o ürünle ilgili temel seviye yetkinliklerini belgelemek isteyenler içindir. Bu seviyedeki bir sertifika akademik başarı veya kariyer gelişimine yönelik bir taahhüt niteliği taşımaktadır.

Autodesk Certified Professional – ACP (Autodesk Sertifikalı Profesyonel)

Daha ileri düzeyde bilgi ve yetkinliğe sahip olup, daha karmaşık tasarım problemlerini ve iş akışlarını çözme becerisini gösteren kullanıcılar, genellikle Autodesk Certified Professional sertifikalarını edinmeyi tercih ederler. BU seviyedeki sertifikasyon, kişinin o ürüne ilişkin bilgi seviyesinin ortalamanın üzerinde olduğuna ve kariyer gelişimi için somut adımlar attığına işaret eder.