Kariyerinde İlk Adım

Geleceğin mühendis ve mimarlarına iş hayatlarına başlamadan önceki süreçte destek olmak için oluşturulmuş bir girişim olan Kariyerinde İlk Adım’ın dördüncüsünü duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Teknik eğitim, mülakat teknikleri, motivasyon semineri ve özgeçmiş hazırlamakta bire bir görüşme içeren gönüllülük esaslı programımıza katılmak için başvuru şartlarını sağlamanız ve aşağıdaki katılım formunu doldurmanız yeterli.


Program İçeriği:

  • Fusion 360 ile Yeni Nesil Tasarım Eğitimi
  • Mülakat Teknikleri ve Özgeçmiş Hazırlama
  • Sektör Profesyonellerinden Yol Gösteren Konuşmalar
  • Adaylara 1:1 Mentorluk

Başvuru Kriterleri:

  • 2019, 2020,2021 veya 2022 yıllarında Makine, Elektrik, Elektronik, Endüstri Tasarım, İmalat, Mekatronik, Uçak Mühendisliği vb. bölümlerden mezun olmak
  • Hayalindeki iş ile karşılaşmamış olmak

Mentor ve Konuşmacılar

Günnur Aktoros
Kurucu Ortak I Talentra Talent Recruitment Agecy

Özgür İngün
Firma Sahibi I Sumak Makina

Arden Agopyan
Kurucu ve Yönetici Ortak I HotelRunner

Kemal Başaranoğlu
Profesyonel Koç (MCC) Yazar Potansiyelini Ateşle®

Kariyerinde İlk Adım’a Daha Önce Katılmış Aday, Konuşmacı ve Mentor Yorumları


Burak Uzuntaş, İTÜ Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü

“Öncelikle Autodesk Türkiye ailesine böyle bir programı başlattıkları için teşekkür ederim. Bu programın bana kattığı en önemli şey sanırım perspektif ve farklı pozisyonlardan insanları dinlemek oldu. Kariyerinde İlk Adım çok değerli ve anlamlı bir program. Özellikle ilerleyen dönemlerde bu gönüllü programın gelişmesi için elimden geldiğince destek olabileceğimi belirtmek isterim.”


Kemal Başaranoğlu – MCC; Profesyonel Koç & Yazar

“Profesyonel bir koç olarak yaptığım görüşmelerde her zaman bireylerin kendilerini unuttuklarını fark ederim. Kendimizi hatırladığımızda “potansiyel” de kendiliğinden ortaya çıkıyor. Bir grup genç mühendiste umudu, arayışı ve inancı görmek ve potansiyellerinin mevcut durumla sınırlı olmadığını anlamalarına yardımcı olabilmek hayatımdaki anlamlı deneyimlerden biriydi. Beni bu programa davet ettiğiniz için teşekkür ederim.”


Timuçin Taşdemir – Autodesk Teknik Satış Yöneticisi

“Bu proje insanlara yardım etme fırsatı veriyor ve bunun daha iyi bir dünya yaratmakla ilgili olduğuna inanıyorum. Ayrıca, katılımcıların dinleme konusundaki tutkusunun farkındayım ve sadece endüstri hakkında değil aynı zamanda yaşam hakkında da daha fazla şey duymayı bekliyorum. Üstat Jordan Petersons’ın dediği gibi bir insan doğası gereği her zaman mutlu olamaz ama insan çok değerli bir yol yaratabilir ya da takip edebilir ve bu önemli. Şimdiden teşekkürler.”


Kayıt Formu

Sorularınız için info.turkey@autodesk.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.