Fusion 360 Güncellemeleri

Fusion 360, yeni nesil uygulamaların doğasına uygun olarak, geleneksel masaüstü CAD yazılımlarına göre çok daha sık güncellenmektedir. Her 6-8 haftada bir yeni özellikler ve iyileştirmeler içeren bir güncelleme yayınlanmaktadır.

Bireysel Kurulumda Güncelleme

Fusion 360, bireysel kurulum adresinden indirilip kurulduğu takdirde, uygulama açıldığında eğer yeni bir güncelleme varsa onu otomatik olarak algılayacak ve güncellemeyi kendisi indirip yükleyecektir.

Laboratuvar Kurulumunda Güncelleme

Yazılım eğer Fusion 360 for Educational Institutions adresinden indirilerek kurulduysa, bu durumda otomatik güncellemeler devre dışı olacaktır. Laboratuvar yöneticisinin güncelleme için aşağıdaki adımları takip etmesi gerekir.


Son Güncelleme  (23 Eylül 2019)

Son güncelleme ile gelen değişikliklere buradan ulaşabilirsiniz:

Laboratuvar kurulumu seçeneğinden yararlanan eğitim kurumları, bu güncellemeyi aşağıdaki adımları takip ederek lab bilgisayarlarına uygulayabilirler:

  • Linkte yer alan güncel Fusion 360 laboratuvar kurulum dosyasını indirin.
  • Linkte yer alan betik metnini kopyalayın ve “FusionLabInstall.bat” adını vererek kurulum dosyası ile aynı klasörün içine kaydedin.
  • .bat dosyasını Windows Explorer ile, komut satırı ile, başka bir betik ile veya bir yazılım dağıtım sistemi ile çalıştırarak güncellemeyi gerçekleştirin.