Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Design Together with BIM Yarışması

10/12/2022 | 10:00 - 13/12/2022 | 22:00

BIM sürecinin nabzı MHK ile 9.kez atıyor!

DTwithBIM’23 için geri sayım başladı, BAŞVURULAR AÇILDI!

Yeniden tasarlamıyoruz, sürdürülebilirlik ilkelerine göre var olanı dönüştürüyoruz!

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan BIM zirvesi, alanında uzman isimlerin vereceği eğitimler, teknolojik workshoplar, ideathonlar ve teknik geziler ile BIM sürecine birebir şahit olup öğrenmek için hemen başvur.

Buradan başvurunu yaparak sen de bize katıl!

DESIGN TOGETHER WITH BIM

Dünya çapında yaygın olarak kullanılan, Tükiye’de de yeni yeni kullanılmaya başlayan BIM (Building Information Modeling) sistemi, daha kaliteli tasarımların, daha kısa sürede ve daha az maliyetle gerçekleştirilmesini sağlar. Mimar ve mühendislerin aynı yapı modeli üzerinde eşzamanlı çalışabilmesini sağladığı için disiplinler arası koordinasyon eksikliğinin yol açtığı hataları önlemede yardımcı olur. Yapı Bilgi Sistemi kullanımı, sadece tasarımcının değil aynı zamanda yüklenicinin ve müşterinin de avantajınadır. Design Together wıth BIM,  BIM (Building Information Modeling) sistemi’nin Türkiye’deki üniversite öğrencileri arasındaki farkındalığını ve kullanımını artırmak amacıyla İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından 2015 yılından itibaren düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır. 8 yıldır düzenlenen bu yarışmada inşaat mühendisliği, makine mühendisliği ve mimarlık öğrencileri başta olmak üzere diğer disiplinlerdeki lisans ve yüksek lisans öğrencileri takım halinde yarışarak verilen şartnameye uygun olarak yapılar tasarlamaktadırlar.

BIM sistemi ve kullanılan programlara yönelik verilen 4 günlük ön eğitimin, seminerlerin, çalışılacak bölgedeki araziyi ve BIM ile tasarlanmış öncü yapıları gözlemlemek için yapılan teknik gezilere, güncel teknolojik workshoplara, ideathonlara kadar süren 96 saatlik maratonun ardından katılımcılara 10-12 haftalık bir tasarım süresi verilmektedir. Tamamlanan projeler alanında uzman akademisyenler ve mühendisler-mimarlar tarafından değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda ilk üçe giren takımlara ödül verilmektedir. İnşaat mühendisliği, makine mühendisliği, mimarlık ve diğer disiplinlerdeki öğrencilerin takım halinde katıldığı bu yarışmada 8 senede yaklaşık 23.000 üniversite öğrencisi BIM sistemi duymuş ve 50’yi aşkın üniversiteden 823 öğrenci Design Together with BIM ön eğitimleri kapsamında BIM sistemi ile ilgili teknik eğitim almış çeşitli uygulamalarda bulunmuştur. 

Detaylar

Başlangıç:
10/12/2022 | 10:00
Bitiş:
13/12/2022 | 22:00
Etkinlik Kategori:
https://www.itumhk.com/design-together-with-bim