Turkish Airlines Science Expo 2018’de Autodesk Dijital Tasarım Kampı

27-28-29 Nisan 2018 tarihlerinde 7. Turkish Airlines Science Expo kapsamında Bursa’da düzenlenen Autodesk Dijital Tasarım Kampına sekiz farklı üniversiteden katılan yetmiş beş üniversite öğrencisi, üç gün boyunca hem eğitim aldılar hem de gerçek bir endüstriyel ürün tasarlayarak yarıştılar.

Altınbaş, Anadolu, Bilecik, Gazi, İstanbul Teknik, Karabük, Marmara ve Sakarya Üniversitelerinden kampa katılmaya hak kazanan yetmiş beş tasarım ve mühendislik öğrencisi, ilk gün yeni nesil 3B tasarım, imalat ve mühendislik aracı Autodesk Fusion 360 üzerine hızlı bir eğitim aldılar. Ardından sanayi partnerimiz Barida Makina’nın verdiği konu uyarınca bir “endüstriyel kılavuz tutucu” için özgün mekanik tasarımlar gerçekleştirdiler. Kamp boyunca Barida Makina’dan Hasan Ersin Seçkin öğrencilere yarışma konusuna ilişkin mentörlük yaparken, eğitmen Gökçe Gün ve Autodesk öğrenci temsilcileri Büşra Çakıcı, Furkan Günal ve Yiğit Kurtiş, takımlara ileri modelleme ve hareket analizleri konusunda destek verdiler.

29 Nisan Pazar günü jüri değerlendirmesi ile sona eren yarışmada, Gazi Üniversitesi’nden Cahar Ünal, Kadir Oğuz Doğan ve Şevval Özkara birinci, Marmara Üniversitesi’nden Anıl Ulusoy, Sertan Özcan ve Tolgahan Sözer ikinci, Karabük Üniversitesi’nden Esra Samatlıoğlu, Furkan Nazım Çandır ve Mert Çiftçi üçüncü oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş, BEBKA Genel Sekreteri Sn. İsmail Gerim ve Autodesk Orta Doğu ve Afrika Eğitim Yöneticisi Evren Arın tarafından verildi.

Kampa katılarak başarıyla yarışan tüm öğrencileri tebrik ederiz! Bize bu işbirliği fırsatını sunan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne içten teşekkürlerimizle.

Etkinlik fotoğrafları