Gültepe MTAL Öğrencileri FRC Robotlarını Fusion 360 ile Tasarladı

Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ödüllü FRC robot takımı, bu seneki robotlarını Autodesk yazılımları ile tasarladı ve imal etti. Cengiz Kurtoğlu’nun mentörlük yaptığı çalışmada, Gültepe öğrencileri robotun tüm 3B mekanizma tasarımlarını, montajları ve CNC için CAM verilerini Fusion 360 ile gerçekleştirdiler.

  

Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı Gültepe Robotics #6415, Türkiye’de ilk defa resmî olarak yapılan First Robotics Competetion 2018 İstanbul Regional ‘da üretim teknikleri ve konsept açısından en güçlü,en sağlam robota verilen #QualityAwards ödülünü kazandı. Aynı zamanda takım mentörü Burhan Şengün 2018 yılının en iyi mentörü olarak #WoodieFlowers ödülünü kazandı ve Houston’da finale kaldı.

Önce FRC Istanbul Regional, ardından FRC San Francisco Regional yarışmalarında başarı ile mücadele eden Gültepe Robot Takımı, San Fransisco’daki yarışmanın ardından dünyaca ünlü maker atölyesi Autodesk Pier 9’u ve en son tasarım teknolojilerinin sergilendiği Autodesk Gallery’yi ziyaret ederek Autodesk uzmanlarından bilgi edindiler.

    

Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, aynı anda üç farklı alanın 3B tasarım ve imalat derslerinde Fusion 360 kullanmaya başladığı ilk teknik lise olma özelliğini de taşıyor. Başta okul müdürümüz Tuncay Otay ve takım mentörü hocamız Burhan Şengün olmak üzere, yenilik ve değişime kucak açan tüm Gültepe MTAL öğretmenlerine teşekkürlerimizle.

Autodesk’in diğer tüm tasarım araçları gibi, Fusion 360 da tüm öğrenciler, öğretmenler ve okullar için ücretsizdir: Fusion 360 Eğitim Hesabı Açma ve Kurulum Adımları