Formula Student takımları için Autodesk Dijital Tasarım Kampı

24-25-26 Haziran 2015 tarihlerinde İTÜ Makina Fakültesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı, farklı üniversitelerimizin Formula Student/SAE takımlarını İstanbul’da buluşturdu.

3B modellemeden görselleştirmeye, simülasyondan imalata, bir Formula Student/SAE yarış aracının tüm yapım süreçlerinin uygulamalı olarak ele alındığı üç günlük kampa, beş ayrı Formula Student takımından 25 öğrenci katılım gösterdi.

Kampın birinci günü genel vizyon ve teknoloji sunumlarının ardından Almanya’nın “Elefant Racing Bayreuth” takımından Dominique Mueller ve Jonas Dumler adlı uzman öğrenciler, tasarım ve mühendislik deneyimlerini ülkemizin Formula Student/SAE takımları ile paylaştılar. İkinci gün, Autodesk’ten Doris Fischer’in yürüttüğü “Autodesk Inventor ile 3B Tasarım” uygulamalı eğitimi gün boyunca devam etti. Üçüncü gün ise, Alba Teknoloji’den Engin Kadiroğlu ve Tolga Durgut’un gerçekleştirdiği uygulamalı Autodesk Simulasyon ve CAM çözümleri eğitimleri ile etkinlik tamamlandı.

Autodesk Dijital Tasarım Kampını başarıyla tamamlayan Anadolu Üniversitesi, Universität Bayreuth, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’nin Formula Student/SAE takımlarını tebrik ederiz!

   Etkinlikten kareler  |     Etkinlik sayfası