İTÜRO 2015 – Autodesk Dijital Tasarım Ödülü

İTÜ Robot Olimpiyatları 2015’in altın sponsorlarından olan Autodesk, katılacakları yarışmadaki başarı kriterini sağlayan robotlarını Autodesk ürünleri ile 3 boyutlu olarak tasarlayan yarışmacılardan dereceye girenleri “Dijital Tasarım Ödülü” ile ödüllendirecektir.

Dijital Tasarım Yarışmasına katılacak yarışmacılar;

  • Kategori ayrımı yapılmaksızın katıldığı kategoride başarı kriterini sağlayan yarışmacılar, Autodesk 360 sitesi üzerinden tasarımlarını göndererek yarışmaya katılabilecektir.
  • Proje teslimleri online olarak 10 Nisan 2015 saat 23:59’a kadar gerçekleştirilebilir.
  • Yarışmalardan önce kayıt yaptıran robotlar başarı kriterini sağlayamazsa dijital tasarım yarışmasından diskalifiye edilecektir.
  • Dijital tasarım yarışmasını değerlendirecek jüri, Autodesk yetkililerinden ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşacaktır.
  • Jüri değerlendirme kriterleri; tasarım özgünlüğü, tasarım detayı, görselleştirme kalitesi ve fabrikasyon uyumluluğu ve mekanik simülasyon başarısı olarak belirlenmiştir.

Tasarım Araçları ve Öğrenme Kaynakları

Dijital tasarım yarışmasına katılacak yarışmacılar, robotlarının 3 boyutlu modellerini ve görselleştirmelerini Autodesk Fusion 360 veya Autodesk Inventor Professional ile gerçekleştirebilirler. Tüm öğrenciler ve öğretmenler Autodesk yazılımlarının tam sürüm lisanslarını Autodesk Eğitim Topluluğu‘ndan ücretsiz olarak edinebilirler.

Fusion 360 ve Inventor Professional için Türkçe Öğrenme Kaynakları

Fusion 360 Öğrenme Kaynakları (İngilizce)

 Geçen Senenin Birincisi

İTURO 2014 Dijital Tasarım Kategorisi Birincisi -  Balıkesir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi İlyas Köseci tarafından,  yeni nesil tasarım aracı Autodesk Fusion 360 ile gerçekleştirilen robot çalışması
İTURO 2014 Dijital Tasarım Kategorisi Birincisi – Balıkesir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi İlyas Köseci tarafından, yeni nesil tasarım aracı Autodesk Fusion 360 ile gerçekleştirilen robot çalışması