Autodesk DesignNext 2013 Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu!

2 Mayıs – 29 Eylül tarihleri arasında, 62 üniversiteden toplam 130 takımın katılımıyla gerçekleşen DesignNext 2013 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması’nın kazanan isimleri belli oldu. Zirve Üniversitesi öğrencilerinden Tuğçe Sarıçiçek, Yusuf Açıkkol ve Akademik Danışman Ahmet Turan Köksal’dan oluşan takım, Mimari Tasarım dalında kazandığı birincilik ödülüyle, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen “Autodesk University” etkinliğine katılmaya hak kazandı. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmanın ödül töreni, 10 Ekim Perşembe günü, Grand Hyatt Istanbul’da keyifli bir etkinlikle gerçekleşti.

Autodesk Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri Eğitim Koordinatörü Evren Arın, yarışmayla ilgili,“DesignNext tasarım yarışması ile öğrenciler, Autodesk’in sağladığı profesyonel tasarım yazılımlarını kullanarak, takım çalışması içinde yetkinliklerini artırma ve yarışmacı yönlerini geliştirme imkânı buldular. Sürdürülebilir Afet Barınağı konusu altında sunulan tüm projeler, Türkiye’nin önde gelen akademisyen ve mimarlarından oluşan özel jüri heyeti tarafından, Bütünsel Tasarım, Özgünlük, Uygulanabilirlik, Sürdürülebilirlik ve Autodesk Dijital Tasarım Araçlarının Etkin Kullanımı kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildi” şeklinde konuştu.

Arın, “Autodesk, Türkiye’nin gelecek nesil mühendis, mimar ve tasarımcılarını desteklemeye yönelik farklı etkinlikler gerçekleştiriyor. DesignNext 2013 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması öğrencilerin yaratıcılık, kritik düşünme ve çözüm geliştirmeye yönelik yeteneklerini sınıyor ve gerçek dünya deneyimi yaşatıyor” dedi.